Найзручніші меблі

Корпусні шафи-купе 

Головна відмінність таких шаф від звичайних – це двері типа купе, які не вимагають додаткового місця для відкриття. Деякі фірми комплектують шафи-купе з певного набору типових модулів із стандартними параметрами. Це ідеальний варіант для квартир з рівними стінами, тому що в цьому випадку не потрібна підгонка. Ще одна гідність корпусних шаф – мобільність, ви можете спокійно перемістити шафу в інше місце.

Вбудовані шафи-купе 

Одне з достоїнств вбудованих шаф-купе – можливість монтажу в будь-яких приміщеннях, незалежно від вад планування. Найзручніше встановлювати такі шафи в нішах або отворах, тому що тоді стінки, дно і дах йому замінять стіни, підлога і стеля кімнати. Набір внутрішніх елементів, розмір і конструкція таких шаф обмежуються лише фантазією замовника. Система ковзання дверей вбудованих шаф кріпиться прямо до підлоги і стелі кімнати, а стіни, що залишилися усередині, покривають плівкою відповідного забарвлення. Завдяки такій конструкції, внутрішній об’єм вбудованої шафи-купе в 2,5 разу більше схожого по розмірах корпусного. Єдиний мінус – неможливість перемістити шафу.

Системи ковзання розсувних дверей в шафах-купе 

Основою розсувних дверей є система ковзання, що складається з роликів, вбудованих в металеву раму (профіль), і треків, по яких рухаються двері. Є два види профілів: алюмінієві і сталеві. Вони відрізняються один від одного мірою деформації.

У фірмах, що виготовляють шафи-купе лише з алюмінієвих профілів, вас запевнятимуть, що сталеві системи дуже тонкі, тому вони легше деформуються. І вони матимуть рацію. Товщина сталевого обрамлення залежить від ваги дверей, тому слід доставляти і встановлювати такі конструкції досить обережно, але це – проблема виробника, а не замовника. Шафи-купе із сталевими профілями досить міцні і надійні, а при правильній експлуатації прослужать дуже довго. Але, аби двері не “грали” в сталевому обрамленні, їх розмір не повинен перевищувати встановлених стандартів, пов’язаних з жорсткістю таких профілів. Для алюмінієвих систем не існує подібних обмежень, але їх ціна буде відчутно більша.

Ще системи ковзання розрізняються за принципом кріплення роликів.

Нижній спосіб кріплення

Це найпоширеніший спосіб кріплення. Його суть полягає в тому, що двері в рамі зі вбудованими роликами рухаються по металевим направляючим, прикріпленим до дна шафи. Ролики на шарикопідшипниковому механізмі вважають найнадійнішими в своєму класі. Такі системи безшумні, тому що пластикові ролики покриті тефлоном. Від попадання пилу механізм захищає надійний корпус. На відміну від старих систем з пластиковими колесами, роликові виносять більші навантаження.

Верхній (навісний) спосіб кріплення

При такому типі кріплення використовуються лише верхні направляючі. Ця система абсолютно безшумна, але є проблеми з установкою, тому що не всі стелі рівні і можуть виникнути перекоси. Зручніше встановлювати двері з верхнім типом кріплення в корпусних шафах-купе. У сучасних системах ковзання застосовуються спеціальні амортизуючі пластикові пружини, тому можливість виникнення перекосів практично зведена до нуля.

Оформлення фасаду шафи-купе безпосередньо залежить від конструкції. Алюмінієві профілі витримують більше навантаження, тому дизайн дверного полотна може поєднувати різнорідні матеріали (скло, дзеркала, дерево, ДСП) в будь-яких комбінаціях і конфігураціях (малюнок фасаду може містити прямі і зігнуті ліні, пересічні під будь-яким кутом).

Для дверей із сталевим профілем застосовується менша кількість обробних матеріалів, а в композиціях мають бути лише горизонтальні лінії. Рівень деформації таких систем залежить від жорсткості металу і конструкції. Вітчизняні фірми використовують сталеві профілі західного виробництва. Найпоширеніша система – Stanley. Вона не дуже дорога і досить якісна, але дозволяє використовувати лише 8-міліметрові ДСП. Через це виникають обмеження дверей за розміром. Максимальна ширина – 91,2 см, а висота – 242 см. Для дверного полотна більшого розміру використовуються жорсткіші профілі DSH канадського виробництва. Така конструкція витримує дверні полотна завдовжки до 2,75 м і шириною до 1,2 м з імпортної 10-міліметрової ДСП, вона підходить для індивідуальних проектів.

Ремонт

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ВЫЗОВ МАСТЕРА